DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW

Konto główne Bank Milennium:
64 11 60 22 02 0000 0001 7458 3162
Wpłata 40 zł z dopiskiem „za testy narkotykowe”

***


Dochody:
   97 1160 2202 0000 0001 8257 5368

Rada wychowanków:  65 1020 2137 0000 9502 0072  3569

***


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO GIMNAZJUM NA ROK SZKOLNY 2016/2017 ZNAJDUJE SIĘ W ZAKŁADCE:
Gimnazjum/podręczniki


***

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO I WESOŁO - Wygrali nasi
***

KARATE PO ...MOS

W dniu 29 maja 2017r. wszyscy wychowankowie MOS im. J. Korczaka w Zgorzelcu wzięli udział w ćwiczeniach koordynacyjno-ruchowych z podstawami karate klasycznego oraz elementami samoobrony. Zajęcia prowadził Pan Mateusz Gawura licencjonowany instruktor III DAN KARATE DO SHOTOKAN ( Klub „Age-Kan Bogatynia).

Większość wychowanków z chęcią oraz zainteresowaniem ćwiczyła i poznawała nowe postawy. Choć spoceni i zmęczeni wydawali się radośni.
W miesiącu czerwcu planowane są jeszcze dwa spotkania w których wychowankowie będą podnosić swoją sprawność fizyczną.

Zajęcia te prowadzone systematycznie byłyby cenne dla naszych wychowanków, gdyż nastawione są one nie tylko na ćwiczenia ogólnorozwojowe ale także uczą m.in. dyscypliny, zaufania, koncentracji, skupienia i opanowania, rozładowania napięć.

Natomiast w dniu 2 czerwca b.r. w ćwiczeniach wzięli udział chętni pracownicy pedagogiczni. W trakcie zajęć poznali także elementy samoobrony typu combat z elementami technik interwencji.
Ośrodek jest zainteresowany dłuższą współpracą z instruktorem, aby od nowego roku szkolnego - w miarę możliwości zajęcia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych odbywały się cyklicznie.

Tekst: p. Agnieszka Barta***

QUADY - ...ALE JAZDA27 maja 2017 roku ekipa z OFF ROAD Team Bogatynia w składzie: Prezes Marek Teowicki, Robert Flak, Tomasz Kozłowski, Tomasz Bark i inni, zorganizowała dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu niezapomnianą i pełną wrażeń imprezę, której inicjatorem i koordynatorem z ramienia placówki była Marta Pawłowska.

Możliwość jazdy quadami, samochodami terenowymi po leśnych ścieżkach, strumykach i niezłym błocie była niesamowitym przeżyciem dla dzieciaków, jak również dla wychowawców, vce dyrektora Łukasza Leszczuka i Dyrektora Ireneusza Steca.

Dodatkowo, Off Road Team przygotowali wiele konkurencji drużynowych, w których dzieciaki. przy zdrowej rywalizacji, mogły sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę, którą dzień przed wyprawą otrzymali na spotkaniu z prezesem Markiem Teowickim i Robertem Flak. Przeciąganie liny nad strumykiem, wciąganie quada ręczną wyciągarką pod stromą górę wymagało ogromnego wysiłku. W trakcie imprezy odbyło się również ognisko i tradycyjne pieczenie kiełbasek.

Pełni wrażeń, brudni od błota, ale jakże szczęśliwi czekamy na następną imprezę we wrześniu.


***

SPARTAKIADA 20.05.2017***

BIEG Z KORCZAKIEM II EDYCJA


zobacz więcej


***

BIEG Z KORCZAKIEM II EDYCJA
***


WRÓCILI WYGRANI


W dniu 26 kwietnia wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wzięli udział w XI Regionalnym Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek im. Janusza Korczaka z Rejonu Dolnego Śląska pod hasłem „Nie liczę godzin i lat”. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem sprawował Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wychowankowie zaprezentowali się w kategorii zespół w składzie Anna Matyja, Natalia Leszczyńska i Paweł Wilk. Zaśpiewali dwie piosenki: Blue Cafe – „Czas nie będzie na nas czekał” oraz Video – „Dobrze że jesteś”. Opiekę nad zespołem oraz przygotowania do przeglądu sprawowała Pani Aneta Hajduczek i Pani Beata Wróblewska.
Po występie naszych podopiecznych posypały się pochwały, które dodały pewności siebie młodym i zdolnym wychowankom. Jury gratulowało talentu, przyznali, że występ był tak wzruszający, że płakali. Życzyli młodzieży wybierania zawsze tej właściwej drogi i dążenia do marzeń, które zawsze się spełniają.SPARTAKIADA - MARZEC 2017


zobacz więcej***

MAM 5 LAT TUTW


***NAGRODA FILMOWA

Wszędzie tam, gdzie występuje niesprawiedliwość jest przemoc, jest zakłamanie i nie szanowanie ludzkiej godności… a przecież godność ma każdy a w życiu nie może zabraknąć miejsca na miłość, na okazywanie serca.
Nie bądźmy obojętni, bo nasze zainteresowanie drugim człowiekiem i wsparcie może sprawić, że pomoc wyprze przemoc, że nasze działanie będzie miało nadzwyczajną moc…

Dnia 9 marca 2017r. delegacja z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu w kładzie Dyrektor Pan Ireneusz Stec, reżyser i wychowawca Pan Szymon Kozakiewicz oraz dwoje wychowanków udała się do Łodzi gdzie odbyło się I Ogólnopolskie Forum Dobrych Praktyk „Profilaktyka przemocy wobec dzieci i młodzieży”.
Uroczystego otwarcia dokonał Rzecznik Praw Obywatelskich – dr Adam Bodnar.
W trakcie forum dokonano podsumowania w ramach ogólnoświatowej Kampanii 19 dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży. Rzecznik nawiązał do konkursu zorganizowanego przez fundację "poDrugie" (która była także współorganizatorem czwartkowego spotkania Ogólnopolskie Forum Dobrych Praktyk na Wydziale Nauk O Wychowaniu Uniwersytet Łódzki).
Pierwszą nagrodę zdobył tryptyk Masz Moc, by nieść pomoc, w którym wystąpili m.in.
17-letnia Emilka i 11-letni Michał z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im J. Korczaka
w Zgorzelcu, wcielając się w rolę osamotnionych i zaniedbanych dzieci.
O przeciwdziałaniu przemocy trzeba mówić dużo i tak, żeby docierać do tych, którzy mogą przemocy zapobiegać - mówiła Agnieszka Sikora z fundacji "poDrugie".
***


DZIEŃ KOBIET NA SPORTOWOI HIP I HOP...
***


WIGILIA OŚRODKOWA 2016
***

ANDRZEJKI 2016 -WIECZÓR MAGII I CZARÓW


***


DLA CIEBIE ZROBIĘ WSZYSTKO

***
DLA CIEBIE ZROBIĘ WSZYSTKO - zwiastun

***

KULISY KAMPANII: "AKCJA REAKCJA"


MASZ MOC, BY NIEŚĆ POMOC
źródło: http://www.pcpr.powiat.zgorzelec.pl/